Teātra studijas izrādes video "Īkstīte" šeit
Ēriks Vilsons “Īkstīte” pēc H. K. Andersena pasakas motīviem.
Lielisks, atraktīvs, krāsains un notikumiem bagāts stāsts par meitēnu, kurš ir neiedomājami izlutināts/izlaists, kurš vairs pat nesaklausa un neuzklausa mātes sacīto. Visu vada tikai viņas iegribas un negants egoisms. Tad arī sākas pārbaudījumi, kuriem nāksies iziet cauri, lai kļūtu par cilvēkbērnu ar mīļu sirdi, kurš spēj gan saprast savas aplamības un kļūdīšanos, gan lūgt piedošanu.
"Īkstīte" šeit
Noslēdzies Siguldas novada izglītības iestāžu skolēnu skatuves runas video konkurss.
Apsveicam Teātra studijas audzēkni Krišjāni Tīreli ar iegūto augstāko novērtējumu!
Konkurss notika divās kārtās. Pirmā atlase notika Siguldas novada pašvaldības izglītības iestādēs. Konkursa 2.kārtai pieteikuma iesniegšanu organizēja Siguldas novada pašvaldības Izglītības pārvalde. 2.kārtai iesūtītos video priekšnesumus līdz 2023.gada 30.aprīlim vērtēja VISC izveidota vērtēšanas komisija.
No Siguldas Mākslu skolas “ Baltais flīģelis” Teātra studijas konkursā piedalījās Krišjānis Tīrelis / 6.klase / ar paša meklētu un izvēlētu programmu: Ojāra Vācieša dzejoli “Iespēja” un Imanta Ziedoņa epifāniju “Punkta serdē...”. Krišjānis Tīrelis bija viens no tiem jauniešiem, kurš I kārtā ieguva visaugstāko punktu skaitu un augstāko vērtējumu, kā arī iespēju dalībai II kārtā . Savā vecuma grupā viņš atkal ieguva augstāko vērtējumu – 45 punkti. Paldies Teātra studijas vadītājai Ārija Liepiņa – Stūrniece.
https://drive.google.com/file/d/1JVxHndxvdYtOqsHQy-FB9RByOtkUiaex/view
Kultūras centrā "Siguldas devons" 2022.g. 10.decembrī notika Mākslu skolas “Baltais Flīģelis" Teātra studijas pirmizrāde-Baibas Jukņevičas viencēliena luga bērniem "Rūķi".
Režisore-Ārija Liepiņa-Stūrniece, skatuves kustība/deja-Madara Luīze Muzikante, māksliniece- Zinaīda Ceske.
*Darbojošās personas:
Rūķis Gudrais-Agnese Bukša
Rūķis Jautrais-Liene Tabaka
Rūķis Skumjais-Marta Baltābola
Galvenais rūķis-Krišjānis Tīrelis
Sīkais rūķis-Anna Vilniņa
Lielāks rūķis-Lote Lea Gaile
Rūķis Melnā-3.-Jēkabs Apfelbaums-Petrovs
Rūķis Melnā-4.-Loreta Māra Lucāne
Ļaunais gariņš Minks-Teodors Sarapovs
Meitenes-Loreta Cimmermane, Denīze Jansone
Sniegavīrs-Elza Amēlija Paleja
Izrāde skatāma šeit
Izrādes foto: https://failiem.lv/u/paamrp699
Tuvojas Ziemassvētki. Rūķu darbnīcā tiek darinātas dāvanas bērniem. Kādā brīdī, kad rūķi izgājuši, ierodas ļaunais mājas gariņš Minks. Viņš izložņā visus stūrus, samaina vietām rūķu darbarīkus, beigās atrod cepumu dozi, izēd to un aizmūk. Kāpēc viņš tā dara? Viņam apnicis dzīvot pie cilvēkiem, kur viss ir kārtīgs, pareizs. Garlaicīgi.
Bet rūķīši ir pilnīgā nesaprašanā par notikušo viņu darbnīcā. Ierodas rūķu policija. Sākas iztaujāšanas un nedarbnieku meklēšana, jo par sastrādāto ir jāsaņem sods. Bet Minks veikli visu noveļ uz trim čaklākajiem rūķīšiem. Viņaprāt tā ir jautrāk. Taču jautrība beidzas, kad meli nāk gaismā, Minks atkal paliek viens un bez draugiem.
Bet Ziemassvētku laiks ir mīlestības, gaismas un piedošanas laiks. Minka atzīšanos , solījumu vairāk neapmelot citus un lūgumu neatstāt viņu vienu visi uzklausa un piedod. Kā saka Sniegavīrs: ”Labi, ka viss labi beidzās! Būs skaisti Ziemassvētki!”
Teātra nodaļas audzēkņu diplomdarba izrāde V.Šekspīra lugu fragmentu uzvedums "Laikiem pāri". Pirmizrāde notika 29.jūnijā Siguldas mākslu skolā “Baltais flīģelis”.
https://www.youtube.com/watch?v=FWDLZgbZqPs
Uzveduma autore un režisore: Ārija Liepiņa-Stūrniece
Scenogrāfija: Dārta Grīsle
Tērpu māksliniece: Anda Trautmane
Kustību māksla: Madara Luīze Muzikante
Grims: Agita Zābere
Mūzikas režisors: Kristaps Kiršteins
Video: Grieta Vītoliņa
Izrāde "Pepija Garzeķe" skatāma https://ieej.lv/8so6y
Siguldas teātra mīļotāji un skatītāji pirms gadiem septiņiem jau tikušies ar brīnišķīgo meitenīti, dzīves apdalīto bāra bērnu Polliannu, kura priecājas tāpēc vien, ka dzīvo un ar savu priecāšanās spēli iedvesmo un „aplipina” visus pilsētiņas iedzīvotājus. Pat visdrūmākos un nīgrākos. Tagad mūsu pilsētā mājvietu atradusi Polliannas gara radiniece Pepija jeb pilnā vārdā Pepilota Viktuālija Rullgardīna Krisminta Efraima meita Garzeķe – vasarraibumains meitēns burkānkrāsas matiem kopā ar saviem draugiem Zirgu un pērtiķīti Nilsona kungu. Arī viņa ir kļuvusi bārene, taču ir cieši pārliecināta, ka pēc pazušanas jūrā tētuks tomēr ir izglābies un kļuvis par „nēģeru karali”, bet mirusī māmiņa kļuvusi par eņģeli un skatās uz viņu no debesīm.
Siguldas Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” Teātra nodaļas un grupa Teātra studijas audzēkņu aicināja tikties ar Pepiju, Anniku un Tomiju, kopā meklēt un atrast prieku, fantazēt un draiskoties. Izrādē daudz dziesmu un deju un daudz gluži neticamu notikumu.
Atgādinot Astridas Lindgrēnes stāstu: visapbrīnojamākā Pepijas īpašība ir spēja fantazēt. Šī īpašība izpaužas gan rotaļās, kuras Pepija izdomā, gan aizraujošajos stāstos par zemēm, kuras viņa apmeklējusi kopā ar savu tētuku, gan jociņos, par kuru upuriem visbiežāk kļūst pārlieku nopietni pieaugušie. Pat draugus Anniku un Tomiju urda jautājums, kāpēc lielie cilvēki neprot priecāties, neprot rotaļāties. Pepijas tēlā ir apslēpts katra bērna sapnis par spēku un cēlsirdību, bagātību un dāsnumu, brīvību un pašaizliedzību.
Iestudējuma 1.cēliens jau ticis spēlēts jauniešu teātra festivālā „Laimes lācis 2018”, kurš notiek Siguldas Mākslu skolā, kā arī XI Starptautiskajā bērnu un jauniešu teātru festivālā „...un es iešu un iešu!” uz Valmieras Drāmas teātra lielās zāles skatuves. Par izrādes iestudējumu saņemts 1.pakāpes diploms, bet Dāvis Gavars kā Tomijs jauniešu žūrijas vērtējumā ieguva Atzinību kā labākais pirmā plāna aktieris.
Vislielākais paldies radošajai komandai: Madarai Luīzei Muzikantei – dejas/kustības skolotājai, mūzikas un dziedāšanas skolotājam Kristapam Kiršteinam, grima skolotājai Agitai Zālītei. Viņu augstā profesionalitāte, cilvēciskais kontakts ar audzēkņiem un talants būt lieliskiem skolotājiem realizējies skaistā rezultātā. Iestudējuma scenogrāfe – Austra Hauks, kostīmu māksliniece – Evita Rusova, mūzikas un dziesmu tekstu autors – Arnis Mednis, audiomontāža – Arnolds Dimants
https://www.sigulda.lv/public/lat/jaunumi/15517/
Svētdien, 2.decembrī, plkst.15.00 kultūras centrā „Siguldas devons” notika Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” Teātra studijas jauniestudējuma Ināras Šefanovskas „Laimes meklējumos” pirmizrāde.
Jauniestudējums vēsta par dzīvajām radībām, kuras ilgojas dzīvot laimīgi un dara visu iespējamo, lai to sasniegtu. Arī Sprīdītis un Sarkangalvīte, iznākuši no savām pasakām un satikušies uz meža takas, vēlas noskaidrot, kas ir laime. Visapkārt meža iemītnieki strādā, vācot barības krājumus ziemai un domājot par grūtībām, kuras būs jāpārvar garajos ziemas mēnešos.
Sprīdītis un Sarkangalvīte aicina palīgā Meža veci, Ziemas māti un Sala veci, lai palīdzētu zvēriem atcelt aukstumu un sniega kupenas. Kādas sirdssāpes, raizes, vilšanos un sajukumu tas izraisīs, būs vērojams izrādē „Laimes meklējumos”, pārliecinoties, ka Latvijas četri gadalaiki ir bagātība, jo katrs no tiem nāk ar saviem darbiem, dāvanām un iespējām laimīgi justies.
Režisore Ārija Liepiņa – Stūrniece
19.maijā plkst.16.00 bērnu un jauniešu Teātra studija aicina lielus un mazus uz jaunā darba „Mauglis” pirmizrādi Siguldas Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”.
Uz šo tikšanos aicina režisore Ārija Liepiņa–Stūrniece ar saviem audzēkņiem, skolotājs Raits Tikums ar scenogrāfijas klases audzēkņiem, kuri būs parūpējušies par skatuves ietērpu, skolotājas Solveigas Vītoliņas dziedošie jaunieši, kuri palīdzēs labāk sadzirdēt un uztvert lielo skaņu dažādību mūsu Pasaulē, Agita Zālīte ar Maxi studijas meitenēm, kas ļaus ieraudzīt visu dzīvo radību daudz krāsaināku. Pāri visam skanēs Mārtiņa Brauna mūzika.
Izrāde būs par Dzīvības likumu un Lielās Vienprātības vārdiem. Ko īsti tie sevī ietver, ko nozīmē , ko mums šodien ir vērts no tiem mācīties un ielāgot? Un vēl taču ir arī Nāves likums, par kuru mazais cilvēcēns Mauglis uzzina no savas vilkumātes Rakšas. Arī Nāve, izrādās, ir dzīva, un zāle un koki – viss ir pilns mūsu, kuri reiz bijām... Bet nākas runāt arī par uzticību un pašaizliedzību, par viltību, gļēvumu un nodevību. Viss notiek it kā džungļos un zvēru, dzīvnieku pasaulē, taču vilšus vai gluži nevilšus nākas vilkt paralēles ar pasauli, kurā šodien dzīvojam mēs – cilvēki.
Ē.Vilsona pasaku luga pēc H.K.Andersena pasakas „Īkstīte” motīviem: stāsts būs par kādu visai izlutinātu, nešpetnu meitēnu, kurai nāksies iziet skarbu dzīves skolu, lai mācītos novērtēt savas mājas un māmiņas mīlestību, lai saprastu, ka katrs darbs, darīts ar mīlestības pilnu sirdi, pašai un pasaulei nāk par svētību...
„Īkstītes” pirmizrāde – 28.maijā plkst.17.00 uz „Baltā flīģeļa” skatuves. Skanēs V.Zilvera mūzika un dziesmas, kuras palīdzēs izdziedāt mūzikas nodaļas vokālais ansamblis, bet par abu iestudējumu scenogrāfiju rūpējas skolotājs R.Tikums ar saviem audzēkņiem.
30.aprīlī plkst.15.00 koncertzālē „Baltais flīģelis” notiks Guntas Frīdenfeldes īslugas „Trīs asins lāses” pirmizrāde.
Lomās iejutīsies „Baltā flīģeļa” Teātra studijas audzēkņi: Aleksandra Lauma Latkovska, Anna Marija Grote, Arta Neilande, Ausma Asnāte Dukure, Emīls Miglinieks, Eva Pūka, Ingmārs Kreišmanis, Lauma Vilciņa un Oskars Vīksne. Iestudējuma režisore ir Ārija Liepiņa-Stūrniece, scenogrāfiju veidojuši Mākslu skolas audzēkņi un pedagogs Raits Tikums, skaņa - Kristīne Gailāne.
Izrādes mērķauditorija ir vidējo un vecāko klašu skolēni un viņu vecāki.