BRAVO JAUNAJIEM MŪZIĶIEM!

 

2018. gada 24. februārī plkst. 17.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā notiks XXIII Izpildītāju konkursa laureātu apbalvošana un koncerts Bravo - bravissimo! Koncertā piedalās Latvijas Universitātes pūtēju orķestris, solisti - konkursa uzvarētāji, diriģents Jānis Puriņš.

Ieeja bez maksas.

 

Orķestrī spēlēs Baltā Flīģeļa audzēkņi-

Artemijs Terlanovs (ped. Arnis Šmitiņš)

Katrīna Avotiņa (ped. Valdis Drulle)

Henrijs Kozlovskis (ped. Valdis Drulle)

Dāvis Šļaukstiņš (ped. Andris Muižnieks)

 

No 26. līdz 28. janvārim Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā notika XXIII Latvijas mūzikas skolu Pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkurss, kurā piedalījās 173 jaunie mūziķi no 55 skolām.  Žūrijas komisija piešķīra 15 pirmās, 20 otrās, 23 trešās vietas un 37 diplomus un speciālbalvas.

 

 

 Lepojamies ar Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” audzēkņu sasniegumiem!

5. akordeona klases audzēknis Kristians Lelis ieguvis III vietu II Vidzemes novada mūzikas skolu audzēkņu vispārējo klavieru konkursā

Skolotāja Ilze Eglīte

 

 4. no labās K. Lelis

 

XXIII Latvijas Mūzikas skolu pūšaminstrumentu

un sitaminstrumentu Izpildītāju konkursā

Arņa Šmitiņa trompetes spēles 3. klases audzēknis Artemijs Terlanovs ieguvis 3. vietu trompešu grupā. Koncertmeistare Elīna Gruzniņa.  Diplomus saņēma Dāvis Šļaukstiņš(tuba), Henrijs Kozlovskis(basklarnete) un Katrīna Avotiņa(klarnete). Pedagogi Andris Muižnieks, Valdis Drulle, koncertmeistares Elīna Gruzniņa un Viola Lepiksone.

 
18.01.-19.01. AKCMV norisinājās Valsts konkursa II kārta Stīgu instrumentu spēlē.
Latvijas profesionālās ievirzes un profesionālās vidējās mūzikas izglītības iestāžu Stīgu instrumentu spēles izglītības programmas Valsts konkursa III kārtai izvirzīta čella spēles 3. klases audzēkne Lea Lote Gaile. Apsveicam konkursanti, skolotāju Reini Melbārdi un koncertmeistari Elīnu Gruzniņu. Vēlam panākumus Valsts konkursa noslēgumā Rīgā.

Atzinības rakstus vijoles spēlē saņēma Marts Kaukulis, Nora Sofija Grīva un Irina Kaņeva-skolotāja Māra Šmite, koncertmeistares Sanita Klešnieks un Elīna Gruzniņa.

Attēlā L. L. Gaile, kcm. E. Gruzniņa    

   

Otrdien, 6. februārī plkst. 18.00

Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”

Latvijas 100-gadei veltītais latviešu kamermūzikas koncerts. Piedalās mākslinieces - Kristīne Gailīte (soprāns) un Dzintra Erliha (klavieres).

Ieeja – bez maksas

      

Starpdisciplinārā nedēļa „Latvija neona gaismās jeb tradīcijas 21. gadsimtā” no 15.-19. janvārim Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”.


19. janvārī plkst.17.00 Mākslu skolā „Baltais Flīģelis” notika starpdisciplinārās nedēļas „Latvija neona gaismās jeb tradīcijas 21. gadsimtā” noslēguma koncerts, kurā uz vienas skatuves satikās etnogrāfiskais ansamblis „Suitu sievas” un Siguldas novada Kultūras centra folkloras kopa „Senleja”, ļaujot caur mūziku un rotaļām izzināt Vidzemes un Kurzemes tradīcijas.

 

18. janvārī plkst. 17.00 Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” izstāžu zālē tika atklāta starpdisciplinārās nedēļas izstāde, kurā apskatāmi nedēļas laikā tapušie darbi. Kopkoris skolotājas Ingas Mudules vadībā dziedāja nedēļas laikā apgūtās latviešu tautasdziesmas.

Izstāde būs apskatāma līdz 20. janvārim.• 15. janvāris plkst. 16.00
Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolas koncertmeistaru klases audzēkņu koncerts
Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” starpdisciplinārās nedēļas „Latvija neona gaismās jeb tradīcijas 21. gadsimtā” atklāšanas koncerts „Visas Emīla Dārziņa solodziesmas”, kurā uzstāsies Emīla Dārziņa Mūzikas skolas koncertmeistaru klases audzēkņi, soprāns-Laura Purena, mecosoprāns-Sabīne Krilova, tenors-Mārtiņš Zvīgulis, basbaritons-Aivars Krancmanis, teksts-Jānis Šmits.


• 16. janvāris plkst. 16.00
Mākslinieces Lienes Straupes lekcija par rotkaļa profesiju
16. janvārī plkst.16.00 Mākslu skolā „Baltais Flīģelis” viesosies uzņēmuma „Baltu rotas” māksliniece Liene Straupe, kura pastāstīs par rotkaļa profesiju, kā arī tehnoloģiju un prasmju savienošanu mākslas darbu radīšanā. 
• 16. janvāris plkst. 17.00
Brigitas Strodas lekcija par kroņu veidošanas tradīcijām
16. janvārī plkst.17.00 Mākslu skolā „Baltais Flīģelis” ikviens interesents aicināts uz Brigitas Strodas lekciju par kroņu veidošanas tradīcijām. Viņas veidotie kroņi ir tik ekstravaganti, ka tos var nēsāt ne tikai kā galvas rotu, bet arī izmantot kā interjera priekšmetus.


• 17. janvāris plkst. 16.00
Folkloras kopas „Putni” lekcija par seno instrumentu darināšanu
17. janvārī plkst.16.00 Mākslu skolā „Baltais Flīģelis” viesosies Lēdurgas folkloras kopa „Putni” ar lekciju par seno instrumentu darināšanu, kā arī vedīs rotaļās, atgādinot par tradīciju nozīmi ikdienas norisēs.


• 18. janvāris plkst. 16.00
Latvijas Dabas muzeja botāniķes Jantas Mežas lekcija „Dabas krāsas”
18. janvārī plkst. 16.00 Mākslu skolā „Baltais Flīģelis” notiks Latvijas Dabas muzeja botāniķes Jantas Mežas lekcija „Dabas krāsas”, kurā tiks stāstīts par dabas un tradīciju savstarpējo mijiedarbību Latvijā, uzsverot dabisko krāsvielu veidošanos un augu pielietojumu.
• 18. janvāris - 20. janvāris
Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” starpdisciplinārās nedēļas darbu izstāde
18. janvārī plkst. 17.00 Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” izstāžu zālē tiks atklāta starpdisciplinārās nedēļas izstāde, kurā būs apskatāmi nedēļas laikā tapušie darbi. Izstāde būs apskatāma līdz 20. janvārim.

• 19. janvāris plkst. 17.00
Starpdisciplinārās nedēļas noslēguma koncerts Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”

 

 

 

9. decembrī Baltajā Flīģelī notika siguldieša Jura Sārņa grāmatas "Reiz... un tagad" atvēršanas svētki. Grāmatas ilustrācijas darinājuši Cesvaines Mūzikas un mākslas skolas un Mākslu skolas bērni. Grāmatu izdevusi Cesvaines Kultūras veicināšanas biedrība, jo rakstnieks ir dzimis Cesvainē. Paldies grāmatas redaktorei Sanitai Dāboliņai.

Grāmatas „Reiz… un tagad” stāstus, teikas un pasakas jau pirms apkopošanas grāmatā iepazina Cesvaines Mūzikas un mākslas skolas un Siguldas Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” audzēkņi skolotāju Vitas Krūmiņas (Cesvaine) un Maijas Avotas (Sigulda) vadībā. Skolotājas ieguldīja lielu darbu, gan pārrunājot ar bērniem un jauniešiem lasītos tekstus, gan konsultējot mākslas tehniku un metožu izvēlē. Ir izdevušās tiešām lieliskas ilustrācijas, ko grāmatas lasītājiem būs iespēja arī izkrāsot. Īpašs šis notikums būs bērniem, kuri savu vārdu grāmatā ieraudzīs, iespējams, pirmoreiz.

 

21. oktobrī 85 gadu jubileju svinēja siguldietis Juris Sārnis, daudzu prozas un dzejas darbu autors, daiļliteratūrā autodidakts, kura izjūtas un vērojumi ir lauzušies uz papīra, tāpēc sirmā kunga pūrā ir ne tikai publikācijas „Siguldas Avīzē”, „Cesvaines Ziņās” u. c. laikrakstos, bet arī vairākas grāmatas, kam tūlīt piepulcēsies divas minētās. Savukārt Jura Sārņa bērnība saistās ar Cesvaines novadu, kādreizējo Kārklu pagastu.

Grāmata „Reiz… un tagad” tiks dāvināta arī katrai Siguldas un Cesvaines novada bibliotēkai un izglītības iestādei; skolas un citi interesenti to varēs iegādāties arī vairumā.

Lai izveidotu grāmatas maketu un to tipogrāfiski iespiestu, tiek uzrunāti abu novadu uzņēmumi. Pašlaik turpinās ziedojumu vākšana. Paldies visiem atsaucīgajiem siguldiešiem un cesvainiešiem! Gada beigās vai 2018. gada sākumā autors Juris Sārnis tiks aicināts uz Cesvaini, lai arī cesvainiešus iepazīstinātu ar šo izdevumu.

 

 

APSVEICAM!

Jānis Marcinkevičs ieguvis 2. vietu Starptautiskajā jauno mūziķu konkursā "KAUNAS SONORUM 2017"!

Sveicam skolotāju Elmāru Rudzīti un koncertmeistari Elīnu Gruzniņu!

 

 

 Sestdien, 2. decembrī no plkst. 11.00 - 13.30 lielus un mazus aicina tradicionālās, visu iemīļotās RŪĶU MĀKSLAS DARBNĪCAS ar dažādām, jau zināmām, kā arī jaunām un neparastām darbošanās iespējām. Plkst. 14.00 Teātra studijas audzēkņu izrāde Santa Krusa „Aizburtais sniegs” par mazajiem meža resgaļiem rūķiem un zaķēniem, kuru nedarbu un pāridarījumu dēļ Ragana uz Ziemassvētkiem aizbur no meža visu sniegu, bet vienu no rūķēniem pārvērš par ledus kluci. Kā atgūt sniegu, kā glābt rūķīti? Vajadzēs lielu drosmi un uzdrīkstēšanos, lai dotos uz lielo Raganu balli… (rež. Ārija Liepiņa-Stūrniece).
Aicinātas ģimenes ar bērniem - siguldieši, novadnieki un viesi.

 

 

 

No 14. oktobra BALTĀ FLĪĢEĻA Izstāžu telpā būs apskatāma skolas Mākslas nodaļas pedagogu darbu  izstāde VASARNĪCA. Šogad izstāde tematiski sasaucas ar nesen izskanējušo Mūzikas nodaļas pedagogu koncertu ALFRĒDA KALNIŅA VASARNĪCA. Kā zināms, Mākslu skolas vietā kādreiz atradusies Alfrēda Kalniņa ģimenes pansija, kas pulcējusi mūziķus, māksliniekus, rakstniekus. Radošs gars mājojis arī  citos Šveices ielas namos. Radošs gars mājo šeit arī šodien. Izstādē skatāmie darbi pārstāv dažādus mākslas veidus, jo dažādi ir arī BALTAJĀ FLĪĢELĪ strādājošie mākslinieki: gleznotāja un grafiķe Agita Zālīte, gleznotāji Indra Blaua, Vita Vīksne, Una Leitāne, Raits Tikums, vides māksliniece Maija Avota, stikla māksliniece Laura Rostoka, tekstilmāksliniece Ieva Vanaga, dizaineres Ārija Bērze, Dace Andersone, datorgrafiķe Iveta Bambere. VASARNĪCA būs daudzveidīga un daudzkrāsaina.

Izstādes atklāšana 13. oktobrī plkst. 16.00. To vēl krāsaināku padarīs mūziķi - Miks Vilsons un Elmārs Rudzītis.

Izstāde apskatāma līdz 9. novembrim darba dienās no plkst. 10.00 – 20.00, sestdienās no plkst. 10.00 – 14.00. Būsiet laipni gaidīti!

 

Informāciju sagatavoja Maija Avota,

Mākslu skolas BALTAIS FLĪĢELIS direktora vietniece,

Tel. 29505407

Meklējam radošus un aizrautīgus kolēģus - klavierspēles pedagogu un koncertmeistaru!

Vairāk informācijas šeit.  

 

 

Siguldas Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” pedagogi aicina uz koncertu „ALFRĒDA KALNIŅA VASARNĪCA” 28. septembrī plkst. 18.00

Koncertā ciemosimies izcilā latviešu komponista Alfrēda Kalniņa vasarnīcā.

Siguldas "Baltais Flīģelis" savas durvis vēra  2001. gadā. Ēkas arhitektoniskās līnijas, kas veido baltu koncertflīģeli, nav nejauša izvēle – šīs vietas saikne ar mūziku ir vēsturē iezīmēta. Dižais komponists, ērģelnieks, pedagogs, mūzikas kritiķis, diriģents un Latvijas Nacionālās operas dibinātājs, Alfrēds Kalniņš, savā jaunībā pavadījis šeit lielāko daļu vasaru. 1894. gadā  Kalniņa ģimene pārcēlās uz Šveices ielu 19 un dzīvoja šeit desmit gadus līdz pat komponista tēva nāvei. Vasarnīca, kurā Alfrēds Kalniņš pavadīja 1920. gada vasaru, tika pārbūvēta 1970. gadā par mūzikas skolu. Šobrīd Baltā Flīģeļa ēkā mājo Mākslu skola, Izstāžu zāle un koncertzāle "Baltais Flīģelis”.

Koncerta īpašo noskaņu veidos attēli no laika, kad pazīstamākie mākslinieki, literāti un komponisti ciemojās Šveices ielā. Mūzika atklās Alfrēda Kalniņa domubiedru un sekotāju visplašāko izjūtu un pārdzīvojumu kaleidoskopu.

Visi laipni aicināti!

Ieeja-bez maksas.