uz sākumu


Svētdien, 26. jūlijā festivāla Ad Lucem radošās nometnes pasākumi

Ievietots: 20.07.2015.

13.00 Valda Svirska lekcija “IEKŠĒJĀS PASAULES APVĀRŠŅI MŪZIKĀ UN MEDITĀCIJĀ”

15:00  Arhitekta Kaspara Rikarda lekcija “SAKRĀLĀ ĢEOMETRIJA”

17.00 Mākslinieka Jura TOROPINA gleznu izstādes atklāšana


13.00 Valda Svirska lekcija “IEKŠĒJĀS PASAULES APVĀRŠŅI MŪZIKĀ UN MEDITĀCIJĀ”

Valdis Svirskis ir filosofijas zinātņu maģistrs (LU, 1998), filosofijas, retorikas un reliģisko ideju vēstures pasniedzējs no 1999. gada. Līdztekus sabiedriskā kārtā viņš vada meditācijas mācību nodarbības un lasa lekcijas garīgās prakses, tās vēstures un kultūras jautājumos. Pašlaik Svirskis ir pieprasīts lektors Latvijā un ārpus tās. Sadarbojas ar žurnāliem “Mistērija”, “Patiesā Dzīve”, “Ievas Stāsti” un “Annas Psiholoģija”. Kā eksperts viņš ir daudzkārtējs viesis Latvijas Radio un Latvijas Televīzijā, jo īpaši radioraidījumā “Kā labāk dzīvot?” un LTV raidījumā “Šeit un tagad”. Vadot nodarbības, Valdis Svirskis lielu vērību piešķir garīgās prakses vispārējo principu apguvei, tās vēsturiskās izcelsmes kontekstam, svarīgu tikumisko īpašību izkopšanai un sistemātiskam augstās jogas ideju piemērojumam ikdienas praksē, kā arī sirds meditācijas praktizēšanai un smaidam. Brīvajā laikā viņš aktīvi interesējas par pasaules tautu garīgo prakšu vēsturi, garīgo mūziku, dzeju un mākslu; mīl skriešanu, raksta dzeju un mazliet zīmē. Lekcija noritēs kā neakadēmisks pasākums – tas būs veids, kādā Valdis prot uzrunāt, lai meklētu dziļāku izpratni un saikni starp sirdi un prātu mākslas kontekstā. 

15:00  Arhitekta Kaspara Rikarda lekcija “SAKRĀLĀ ĢEOMETRIJA”

Arhitekts Kaspars Rikards daudzu gadu garumā pētījis un vācis materiālus par vizuālo tēlu sistēmām, un lekcijā viņš labprāt dalīsies savās zināšanās un pārdomās par to. Dabas pasaule uzbūvēta pēc noteiktu universālu harmonisku proporciju algoritma, kas atspoguļo vārdos neizsakāmo. Šis princips dabā ir reizē acīmredzams un tajā pašā laikā nemanāms. Sakrālā ģeometrija atklāj un skaidro universālu likumsakarību pamatprincipus, ģeometriskas figūras, simbolus, proporcijas un cenšas tuvoties šo principu būtības apjausmai. Viens no sakrālās ģeometrijas mērķiem ir attīstīt cilvēka telpisko domāšanu, lai pilnīgotu izpratni par pasauli tās daudzdimensionalitātē.

17.00 Mākslinieka Jura TOROPINA gleznu izstādes atklāšana

Juris Toropins ir ievērojams latviešu vidējās paaudzes mākslinieks, Latvijas Mākslinieku savienības biedrs, kas konsekventi strādā ainavas un klusās dabas žanrā.Viņa radošo darbību raksturo tēmas, tehnikas un rokraksta viengabalainība un noturība. Gleznotāja audekliem raksturīgie elementi ir Saule, vispārināti tverti koki, ziedi, dabas tēlojumi un debesis.Juris Toropins ir virtuozs noskaņu un atmosfērisku iespaidu meistars, pārliecinošu gleznieciski risinātu dabas ilūziju radītājs, kas prot panākt vieglumu, caurspīdīgumu, harmonisku krāsu saskaņu, radīt gaismas un gaisa efektu savos darbos.Māksliniekam ir ļoti tuva klasiskā mūzika, un nereti viņš savas izstādes veido kā vienotu polifoniski bagātu skaņdarbu, kur katram darbam ir savas muzikālās tēmas loma. Šī dziļi individuālā pieeja vispārliecinošāk raksturo Jura Toropina daiļrades metodi.

Vairāk informācijas: adlucem.lv