uz sākumu

 

 


 

Siguldā būs skatāma Jaunā Rīgas teātra izrāde „Dzeja”

Siguldā būs skatāma Jaunā Rīgas teātra izrāde „Dzeja”

Ievietots: 16.09.2017.

Sestdien, 16.septembrī plkst.19.00 Siguldas koncertzālē Baltais Flīģelis” Dzejas dienu ietvaros būs skatāma Jaunā Rīgas teātra izrāde Dzeja”.

„Šis ir ne tikai poētisks, bet arī pētniecisks darbs. Gribam atrast to dzejas zonu sevī, kur dzeja ir nepieciešama, un izprast, ko mēs katrs gaidām no dzejas. Mūsuprāt, dzeja ir viena no vissubjektīvākajām mākslām, un mēs gribam šo subjektīvo dzejas izpausmi saglabāt, atrodot tieši savus dzejoļus un dzejniekus. Mēs vēlamies nepārvērst dzeju par prozu, nezaudēt tās struktūru, ritmu, muzikālo un poētisko loģiku,” par izrādi saka tās veidotāji.

Izrādē piedalās aktieri Guna Zariņa, Kaspars Znotiņš, Jana Čivžele, Ivars Krasts un Ģirts Krūmiņš. Režisore – Māra Ķimele.

Lasīt tālāk »

Notiks Bavārijas reģiona kora un kora „Spārni” koncerts

Notiks Bavārijas reģiona kora un kora „Spārni” koncerts

Ievietots: 01.08.2017.

Ceturtdien, 10.augustā, plkst.18.00 koncertzālē „Baltais Flīģelis” notiks Bavārijas reģiona kora „Chor96” un jauktā kora „Spārni” koncerts.

 

 

Bavārijas reģiona jauktā kora „Chor96” no Vācijas pilsētas Ottobaerna sastāvā darbojas 36 dziedātāji, vecumā no sešpadsmit līdz sešdesmit gadiem – skolēni, studenti un dažādu profesiju pārstāvji. Kora repertuārs ir ļoti krāsains un daudzveidīgs, iecienītākie mūzikas žanri ir afrikāņu spiričueli, pop balādes un romantiskā mūzika. Kora mākslinieciskais vadītājs un diriģents ir Helmuts Šarpfs.

Lasīt tālāk »

Siguldā viesosies simfoniskais orķestris no Dānijas

Siguldā viesosies simfoniskais orķestris no Dānijas

Ievietots: 01.08.2017.

Trešdien, 2.augustā, plkst.19.00 koncertzālē „Baltais Flīģelis” koncertu sniegs jauniešu simfoniskais orķestris „Presto” no Dānijas.

 

Presto” ir Dānijas Zēlandes reģiona simfoniskais orķestris, kurā muzicē jauni un talantīgi mūziķi, vecumā no divpadsmit līdz divdesmit pieciem gadiem. Orķestri vada Andreass Vetö un tā sastāvā darbojas aptuveni 40 studenti no Zēlandes reģiona mūzikas skolām.

Lasīt tālāk »

Muzikālās brokastis  Livonijas ordeņa Siguldas pilī

Muzikālās brokastis Livonijas ordeņa Siguldas pilī

Ievietots: 30.06.2017.

Jūlija svētdienās plkst.11.00 Livonijas ordeņa Siguldas pilī mūzikas un vasaras burvību varēs baudīt Muzikālajās brokastīs.

Pirmajās šīsvasaras Muzikālajās brokastīs 2.jūlijā būs iespēja dzirdēt Arta Gāgas koncertprogrammu „Gaujas sentiments”, kurā piedalās  Artis Gāga, Arta Jēkabsone, Edgars Cīrulis, Jānis Rubiks. Artis Gāga ir dzimis Siguldā, kas ar savu krāšņo dabu vienmēr ir bijusi spēcīgs iedvesmas avots radošajā darbībā. Absolvējis Latvijas Mūzikas akadēmiju un izglītojies ārpus Latvijas: Francijā un Luksemburgā – akadēmiskajā mūzikā, ASV – džeza mūzikā. Radošajā darbībā mākslinieks spēris soli ārpus akadēmiskās mūzikas rāmjiem, izmēģinot spēkus dažādos mūzikas stilos, īpašu vietu atvēlot improvizācijai un džeza mūzikai. 

Svētdien, 9.jūlijā, varēs baudīt „Rihards Lībietis Orchestra” vasaras koncertprogrammu. Grupas sastāvā kopā ar Rihardu Lībieti muzicē Toms Lipskis (bass), Erna Daugaviete (čells), Matīss Repsis (perkusijas) un Gints Smukais (akustiskā ģitāra).  

Lasīt tālāk »

Siguldas koncertzāle “Baltais Flīģelis” sezonu noslēgs ar Baltijas vadošo džeza mūziķu koncertprogrammu

Siguldas koncertzāle “Baltais Flīģelis” sezonu noslēgs ar Baltijas vadošo džeza mūziķu koncertprogrammu

Ievietots: 24.04.2017.

Siguldas koncertzālē “Baltais Flīģelis” notiks Kristīnes Prauliņas un “Tree stones quartet” īpaši Starptautiskajai džeza dienai veltīta koncertprogramma.

Grupas sastāvā muzicē lietuviešu saksofonists Kēstutis Vaiginis un pianists Dmitrijs Golovānovs, latviešu kontrabasists Reinis Ozoliņš un sitaminstrumentālists Kaspars Kurdeko.

Grupas repertuāra pamatā ir džeza oriģinālkompozīcijas, kas caur īpašo “Tree stones quartet” mūzikas valodu atklājas unikālā skaņu paletē.  Stāsti ir visur, arī “Tree Stones Quartet” skaņdarbos, kur spēcīga melodija, ritms un kopējā noskaņa veido muzikālus stāstus, kas ļoti personiski iepazīstina klausītāju ar mūziķu pārdomām par mūsdienu lielajiem jautājumiem un aktuālajiem notikumiem. Grupa jau sniegusi vairākus koncertus Baltijas valstīs, Polijā un Vācijā, un 2013. gada nogalē Rīgā ierakstījusi savu debijas albumu “Baltic sketches", no kura kompozīcijas dzirdēsim arī 30. aprīļa koncertā.

 

Koncertā grupai pievienosies šarmantā džeza dziedātāja Kristīne Prauliņa, kas dziedāšanai nopietni pievērsusies 12 gadu vecumā, sākot dziedāt Rīgas gospelkorī. Šobrīd kā soliste koncertē Latvijā un ārzemēs gan ar gospelkori, gan dažādiem džeza, blūza un populārās mūzikas sastāviem. Muzikāli galvenokārt ietekmējusies no gospel mūzikas, taču iedvesma gūta, klausoties arī soula, r&b, fanka, džeza un blūza izpildītājus. 2014. gadā guva Grand Prix konkursā “Riga Jazz Stage” nominācijā džeza vokāls. 

Lasīt tālāk »